נעמה אלקריב – הבת שלי

 

 ב- 09/04/1980, בבית יולדות בכפר-סבא, נולדה נעמה שלי, הבת הבכורה של משפחת אלקריב.

כשהייתה בת שבוע חזרנו איתה הביתה, לקריית-שמונה, והיא ישנה כל הדרך שארכה ארבע שעות. כשהגענו הביתה,הכינה לי אימא שלי, שנסעה איתנו, מרק ירקות בסיר גדול ומהביל, איחלה לי כל טוב וחזרה לכפר –סבא. ואני נשארתי עם תינוקת קטנה, ולא ידעתי כל כך מה לעשות.

אבל מה שבטוח - הקפתי אותה בהמון ספרים. כשחזרה הביתה מבית היולדות כבר חיכה לה חדר צבעוני מלא בספרים. ספרונים צבעוניים שהוצבו מסביב לשידת הטיפולים שלה, ספרים צבעוניים על המדף ובדופן הפנימי של העגלה שלה.


נעמה גדלה כשהיא שומעת סיפורים רבים. כתינוקת, הקראתי לה סיפורים, והסתכלנו יחד באיורים ובציורים שבספרים. כשגדלה קצת, יחד ישבנו ודפדפנו בין דפי הספרים, שעכשיו כבר הכילו עלילה והרבה חרוזים.

כשנעמושה שלי הגיעה לגן, נרשמנו לספריה וכמו גדולות הלכנו להחליף ספרים.


כשהיא עלתה לכיתה א' היא קראה לבד, ולא הפסיקה לקרוא, והחליפה ספרים בספריה. וכמה שאני שמחתי והייתי גאה בה ובלהיטות שלה לקרוא עוד ועוד.

בבית הספר היא ידעה להכין שיעורי בית ועבודות מקיפות תוך שימוש באנציקלופדיות, ספרים וקטעי עיתונות, כמו מידענית קטנה. המורות שלה התפעלו מהיכולת שלה להשתמש במקורות מידע, ואני זוכרת מכתב ששלחה למנהל הסינמטק בתל אביב,בו ביקשה מידע והכוונה, כשרצתה להכין עבודה בנושא אמצעי תקשורת.

היא ביקשה ספרים כמתנה וציירה ואיירה על כל פיסת נייר, ואחר כך קראה.


את היכולת להשתמש במידע על סוגיו השונים היא יישמה גם במוסיקה, שאותה אהבה מאד. המגירות שלה היו מלאות בגזרי עיתונים על הלהקות האהובות עליה. וכשהגיעה חופשת הקיץ של 1995, במעבר בין כיתה ט' לכיתה י' בתיכון, היא הצליחה לקבל את הסכמתנו לנסוע לפסטיבל ערד עם החברה שלה, והייתה המאושרת באדם.

ביום השלישי לפסטיבל, כשהלכה למופע של להקת משינה, היא לא אזרה כוח אל מול הצפיפות, נפלה, ונדרסה על ידי אלפי זוגות רגליים של בני נוער שהיו לידה. היא שכבה על האדמה מי יודע כמה זמן, עד שלקחו אותה לבית החולים סורוקה. בבית החולים נלחמה על חייה, במשך חמישה ימים ואז מתה, ואני נפרדתי ממנה בנשיקות אין סוף. היא הייתה אז בת 15 ושלושה חודשים.

"דרך המילים"-מרכז נעמה למידע חברתי, הוא מפעל חיים שלי, וגם של נעמה, אהבת חיי, שנמצאת איתי בכל אשר אלך. 

© כל הזכויות שמורות למרכז נעמה למידע חברתי Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים