קטגורית החדשות מביאה לכם חדשות טריות טריות המתעדכנות אחת לשבוע וגם מאמרים חדשים שכותבים במיוחד בשבילכם המומחים שעובדים איתנו.

ספרים חדשים בנושא ילדים ובעלי חיים

על הקשר בין אלימות נגד בעלי חיים ואלימות נגד בני אדם ,בייחוד בקרב ילדים, במאמר מרתק ,לפניכם בקטגוריית המאמרים בנושא ילדים ובעלי חיים

ה"קשר" ("The Link") בין אלימות כלפי בני אדם לבין התאכזרות כלפי בעלי חיים
21/06/2009
מאת ארגון American Humane תרגום: איה דויטש

שני מאמרים חדשים נוספו באתר:

1. איך לספר את סיפור חנוכה בגן /שרה שוב -מתאים גם להורים

2. הקניית הרגלי שינה נכונים לילדים בגיל הרך/ יפעת שביט 


ספר חדש ומעניין מאד שמתייחס לסטריאוטיפים גבריים והשפעתם על ילדים:
Packaging Boyhood/ l.m brown, s.lamb, and m.toppan

"אל תבכה ,אתה גבר קטן וגברים לא בוכים", בנים לא לובשים חולצות בצבע ורוד". מי מאיתנו לא שמע פניני לשון כאלה מפי הורים ואפילו אמר אותם בעצמו? הרבה מאד הורים ומבוגרים!

השיח על הדרך שבה סטריאוטיפיים מגדריים פוגעים בגברים, מפותח הרבה פחות מזה שמדבר על סטריאוטיפים  המיוחסים לנשים . ספר אמריקאי חדש, "Packaging_Boyhood מפנה את הזרקור לנושא הטעון הזה.
מחברות הספר הזה, ד"ר לין מיקל בראון וד"ר שרון למב, בשיתוף עם ד"ר מארק טאפאן,.התרבות, כותבים השלושה, מסווגת, לוחצת ופוגעת בילדים לא פחות מאשר בילדות. הם מכנים זאת "תרבות הגסות", שלדבריהם משווקת לילדים באין-ספור צורות - מחולצות טי ועד מי קולון. אם לבנות מועבר מסר שעליהן לגלם סקסיות בדמותן - המסר לבנים הוא שהם צריכים לרצות סקס, ולצרוך אותו, בלי הפסקה.

לדוגמה הם מציגים בין השאר חולצות טי שמשווקות לילדים, בהן של חברות כמו אברקומבי ופיץ', ועליהם כתובות כמו "אמא שלי היא מיל"ף" (ראשי תיבות באנגלית ל"אמא שהייתי רוצה לזיין") או "כל מה שאבא רצה זה מציצה". בסקר שנעשה בקרב 600 בני נוער צוינו חולצות מועדפות שלהן כתובות נוסח "אתה יכול לעשות את אחותי". פרסומות המיועדות במובהק לנערים מציגות צעירות המפגינות מיניות מוחצנת. בסצינה בסדרת הטלוויזיה "החיים היפים של זאק וקודי" (המשודרת גם בישראל) אחד הנערים, כבן 12 או 13, משקה ילדה בת גילו במשקאות אלכוהוליים והיא רוקדת שתויה לתשואות הקהל. מחברי הספר מפרטים עד כמה דימויים כגון אלה מבטאים פורנוגרפיזציה של התרבות ואובדן של הילדות. בגיל מוקדם יותר ויותר בנים נחשפים למאצ'ואיזם ומקבלים מסרים שלפיהם הם נדרשים להתנהגות "גברית" על פי הסטריאוטיפ המיושן והדכאני, לאיבוד שליטה בסיוע אלכוהול למשל, לחוסר גבולות - התנהגויות שמועדות להוביל לאלימות. על פי בראון, למב וטאפאן, מאחר שהילדים מושפעים בהכרח מהתרבות שבה הם חיים, על ההורים מוטלת המשימה לסנן ולתווך בעבורם את התכנים שהם נחשפים אליהם במדיה ובאדיבות תרבות הצריכה; וכמובן, לחנך את הבן כך שירשה לעצמו לבכות כשהוא חש צורך בכך.

http://packagingboyhood.com/

מעובד מתוך אתר: "הארץ"

_ _  _ _ _ _ _ _


עוד ספר חדש : מתן הסקרן  מגלה את העולם מאת עדית רונן-סתר

איך מסבירים לילדים קטנים על תופעות טבע כמו איך הירח מאיר? איך העננים זזים?ולאן נעלמת השמש כשהולכים לישון? 

בספר המלבב הזה רקמה המחברת תשובות והסברים קלילים ,כאלה המתאימים לילדים קטנים . גם האיורים הצבעוניים והעליזים תורמים להסברים ובל נשכח את ההצעות לפעילות כחלק מכל נושא.

מחברת:עדית רונן-סתר. מאיירת: מירב בנדק-גולדשטיין. הוצאת רימונים 

תחום חדש באתר – על חיות וילדים
מאמרים, חדשות, ספרות ילדים בנושא ואירוח מומחים בתחום " ילדים ובעלי חיים".

מאמר - אלימות במשפחה - כשאבא מרביץ לאמא ולילדים - ספרות ילדים ונוער
משפחה. אבא ואמא,ילדים,כלב וגינה פורחת. וכמובן הרבה אהבה,תמיכה ואושר רב. אבל, משפחה יכול גם שתהיה אלימות פיזית ומילולית, פחד וכאב רב.

_ _  _ _ _ _ _ _

הקוף אפרים רוצה לעוף לשמיים /לימור טופז / כותרי כסף –הוצאה לאור/2008

מה ששבה את ליבי בספר על הקוף אפריים הם האיורים יוצאי הדופן של המחברת.
איורים פשוטים ,לא מדויקים ועם סימני צבע,פחם וגרפיט  שנמחקו ברקע. וזהו סוד הקסם שלהם,התחושה הביתית והחמה שהם משרים על הקוראים והשומעים.

אפרים הקוף הקטן רוצה בסך הכול לעוף לשמיים.הוא לא מבין למה הוא לא יכול לעשות זאת "למה אני לא יכול לעוף לשמיים? כמו פרפר כמו דבורה למה אין לי כנפיים? "
הגאולה מגיעה בדמותה של סבתא הקופה הגדולה חרושת הקמטים כשכל קמט בפניה מייצג ניסיון חיים ושנים ארוכות.

המסר של סבתא קופה חד וברור:" לא לכולם יש הכול ולא כולם זהים,זה היופי ביער,זה היופי בחיים.ולכן אל תהיה עצוב,בגלל מה שאין לך,תהנה ממה שיש לך!"
ומוסיפה סבתא:" תמיד אפשר לחלום לעוף לשמיים.לפעמים כשחולמים,החלומות מתגשמים."

הסוף כמובן שמח ואפרים מגשים את חלומו כשהוא טס במטוס גבוה גבוה בשמיים.
המסר מתאים גם למבוגרים,אלה שמקריאים את הסיפור.

לספרים נוספים בספרות חיות וילדים

© כל הזכויות שמורות למרכז נעמה למידע חברתי Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים