על "דרך המילים"

"ידע הוא אוצר הנלווה לבעליו לכל מקום שאליו הוא נוסע" - פתגם סיני

אחד ממאפייני המאה בה אנו חיים הוא זרימה בלתי פוסקת של מידע מאמצעי התקשורת השונים. בני האדם מוצפים במידע ובידע הנובע ממנו, ורבים מהם "הולכים לאיבוד" בים הידע והאינפורמציה שאליהם הם נחשפים.

לנישה זו נכנס המידען, שתפקידו הוא לסנן את נהרות הידע, לברור את המידע הרלוונטי לכל אדם בהתאם לנושאים המבוקשים על ידו, ולדלות עבורו במקסימום יעילות ומינימום זמן עוד מידע וידע מתאימים. זה מה שעושים מידעני "דרך המילים - מרכז נעמה למידע חברתי".

מי אנחנו?
מה אנחנו עושים?
איך בונים מרכז מידע?

מהן המטרות של "דרך המילים"?
מיהם האנשים שמאחורי "דרך המילים"?

מי אנחנו?
"דרך המילים- מרכז נעמה למידע חברתי" פועל בתחום הפצת המידע והידע בארגונים חינוכיים, כמו גני ילדים ומעונות יום, בקרב לקוחות פרטיים, ובקרב מוסדות וארגונים. בבסיס הפעילות של "דרך המילים" עומדת האמונה ש"ידע הוא כוח", וההכרה בחשיבות המילה הכתובה והספר בחייהם של ילדים ומבוגרים כאחד, ובמיוחד בקרב הורים ,משפחות,אנשי חינוך,מומחים ואחרים. 

החזון של "דרך המילים" יוצר מציאות חיים חדשה, ההופכת את המידע והידע לאורחים קבועים בחיי הלקוחות של החברה. המידע והידע יהפכו למצרך מבוקש ועדכני, זמין ונגיש, ויפתחו חלון מידע לעולמות חדשים ומלאי תוכן ועניין.

מה אנחנו עושים? 

מפיצים מידע ובמילים פשוטות חוסכים ללקוחות שלנו זמן ואנרגיה ומגישים להם אותו מוכן,מקיף ,מבוסס על מגוון מקורות מידע מבלי שיצטרכו להתאמץ. להתאמץ,פירושו ,לשוטט שעות בין אתרים באינטרנט,לנסוע לספריה ולקחת בחשבון שהמידע לא ימצא,לנסוע לחנות הספרים ולקחת את הסיכון שהספר המבוקש יהיה יקר או שהמוכרת "תדחף" ספר לא מתאים,כי "זה הספר שהרשת מעוניית למכור החודש". כל זאת אנחנו חוסכים ללקוחות שלנו.את המידע אנחנו מרכזים במרכזי מידע כמו בגני ילדים למשל,שם הם מיועדhם להורים ולצוות. או שאנחנו שולחים מאמרים ללקוחות פרטיים ובעצם בונים להם מיני מרכז מידע

   איך בונים מרכז מידע?
ב"דרך המילים" מועסקים מידענים שמכינים ערכות-מידע בנושאים כמו חינוך,  גידול ילדים, הורות ומשפחה או תחומי עניין אחרים.  המידענים דולים מידע ממקורות רבים ומעבדים אותו למאמרים המותאמים לצרכי הקוראים אותם. מרכז מידע כזה מכיל גם ספרים ,לוח חדשות המתעדכן אחת לשבוע ושירותים נוספים. 

מהן המטרות של "דרך המילים"?
1.להפוך את המידע הרב הקיים בנושאי חינוך, הורות, משפחה, אדם וחברה,אנשים ועסקים ועוד תחומי עניין  לנגישים,זמינים ורלוונטיים למבקשי המידע. 
2. לעודד הורים לילדים להשתמש במידע הקיים במרכזי-המידע, כדי לקבל מענה לשאלות, בעיות או רצון להכיר דרכים אחרות לגידול ילדים.
3.לחשוף אנשי חינוך,מומחים,הורים' משפחות ולקוחות אחרים למידע מקצועי ,מעודכן וכזה העונה על הצרכים שלהם ופותח בפניהם חלון לעוד מידע חשוב .

מיהם האנשים שמאחורי "דרך המילים"?

אורלי נעמה אלקריב - מייסדת ומנכ"לית החברה

מידענית, בוגרת תואר שני בלימודי מידע (M.A) מטעם אוניברסיטת בר-אילן.מתמחה בספרות-ילדים ,ביבליותרפיה, תחום חיות וילדים ואובדן ושכול במשפחה.

תמיד אהבתי לעבוד ולפעול בתחומים הקשורים לאנשים בינם לבין עצמם ובינם לבין ארגונים וקבוצות. ולכן ,לא פלא שאת התואר הראשון שלי סיימתי בסוציולוגיה מורחבת באוניברסיטת חיפה.

כשגרתי בצפון,בקריית שמונה לימדתי ספרות-ילדים בתיכון המקומי והרציתי בנושאים כמו פסיכולוגיה חברתית וסוציולוגיה במכללת תל-חי.

אבל, במקביל, תמיד אהבתי גם לקרוא,לחקור ולאסוף מידע ולכן למדתי לימודי מידע לתואר שני באוניברסיטת בר-אילן.והרשו לי להשוויץ-סיימתי בהצטיינות. 

המסלול שבחרתי היה מידע חברתי שמתקשר באופן ברור לסוציולוגיה.

שם ,בבר-אילן התעמקתי בביבליותרפיה שכבשה את ליבי מהרגע הראשון. אבל זה לא פלא,היתה לי מורה נפלאה שקוראים לה שושנה קרים .

ואיך הגעתי להתמחות בתחום חיות וילדים? הקמתי עמותה יחד עם חברתי עופרה רוזנשיין שנקראת "ראשון אוהבת חיות" . עמותה שפועלת כבר כ-8 שנים בעיר וסביבתה בזכות מתנדבים נפלאים שמסורים לחתולים ולכלבים חסרי הבית בכל נימי נפשם ורוחם.

כשהחלטתי להקים את "דרך המילים-מרכז נעמה למידע חברתי" עשיתי ניסוי והקמתי מרכז כזה במעון ויצ"ו בראשון לציון שם היו ילדי. המרכז היה הצלחה מסחררת ולכן החלטתי להפוך אותו לעסק ולמפעל חיים.

ומאז אני כל כולי ב"דרך המילים".

כתבות שלי על ספרות ילדים ומאפייני הגיל הרך תוכלו לקרוא בערוץ ההורים ב-ynet וגם לראות אותי בערוץ 10 בתוכנית במקצוענים.

 

יפעת שביט-אחראית מרכזי המידע בגני הילדים וכותבת מאמרים ב"דרך המילים"

מומחית לחנוך בגיל הרך (M.A) מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. אחראית כל מרכזי המידע בגני הילדים והמרכזים השונים וכותבות מאמרים למרכזים אלה.  

שרית חסין - אחראית צוות המידענים
מידענית עסקית, בוגרת תואר שני בלימודי מידע (M.A) מטעם אוניברסיטת בר- אילן. מתמחה במידענות עסקית.

© כל הזכויות שמורות למרכז נעמה למידע חברתי Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים